Bez kategorii

Dlaczego wynajmuję mieszkanie?

Chciałabym dzisiaj przybliżyć Ci moje powody, dla których zdecydowałam się wynająć mieszkanie. I to wynająć w obu tego słowach znaczeniu, ponieważ zarówno wynajęłam mieszkanie dla siebie, jak i wynajęłam swoje mieszkanie komuś. Po co?

  1. Przede wszystkim nie odpowiadała mi lokalizacja mojego wcześniejszego mieszkania. Zakupiłam je w okazyjnej cenie, czego nie żałuję, jednak codziennie dojazdy do pracy, utrzymanie dwóch aut, brak jakichkolwiek atrakcji w okolicy, zdecydowanie skłoniły mnie do wyprowadzki. Na początku planowałam sprzedaż, jednak właśnie z uwagi na tą lokalizację okazało się to bardzo trudne. Postanowiłam dłużej nie czekać i wynająć mieszkanie. Teraz mam 3 minuty pieszo do pracy, samochód stoi w garażu i jeżdżę nim maksymalnie raz w tygodniu, dzięki czemu się nie eksploatuje tak bardzo, a także znacznie ograniczyłam koszt benzyny. Zresztą należę do ludzi, którzy jeżdżą samochodem tylko wtedy, gdy muszą. Ponadto chodzę pieszo, co przy siedzącej pracy jest wielkim plusem. Zyskałam również czas i spokój psychiczny, bo zawsze jeśli czegoś zapomnę, to mogę skoczyć do domu. Szanse na spóźnienie się również spadły. Jest to dla mnie super wygodne i bardzo chwalę sobie to rozwiązanie. Całe życie dojeżdżałam, najpierw do szkoły, potem do pracy więc chciałam sobie to ułatwić.
  2. Wynajęłam domek szeregowy, co sprawia , że mieszkam wygodnie. Mam taras, garaż i dwie łazienki. Gdybym chciała kupić to mieszkanie to obciążyłabym się całkiem sporym kredytem. Im dłużej o tym myślę, tym częściej dochodzę do wniosku, że kupowanie domów na które nas nie stać, nie jest dobre. Przecież w życiu różnie bywa. A po swoim pierwszym mieszkaniu widzę, że sprzedaż nie jest taka prosta. A wynajem? Łatwy i niezobowiązujący. Jasne, że musisz płacić, ale według moich obliczeń, gdybym teraz wzięła kredyt i płaciła taką ratę jak koszt wynajmu, to spłaciłabym to mieszkanie za 22 lata! Nie jestem więc pewna, czy kupno zawsze się bardziej opłaca. Nie wiem co będzie jutro, a co dopiero za dwie dekady. Dziś mnie stać, więc tu sobie mieszkam. Wynajem pozwala pomieszkać w miejscu, na kupno którego mogłoby nas nie stać.
  3. Jeszcze nie zdecydowałam czego chcę od życia. Nie wiem w jakim miejscu chciałabym mieszkać. Nie wiem też gdzie będę pracowała. Nie mam pojęcia, czy wolę dom, czy mieszkanie. Miasto, czy wieś. Warszawę, czy Zakopane. W tym momencie mojego życia, mieszkanie w obecnym miejscu idealnie mi odpowiada, ale jednocześnie czuję komfort psychiczny, ponieważ, gdy będę potrzebowała zmiany, nie będę ograniczona.
  4. Swoje obecne mieszkanie wynajęłam, dzięki czemu zwraca mi się część kosztów i mam poczucie jakiejś inwestycji. Gdy przyjdzie odpowiedni moment, będę mogła je sprzedać i zyskać trochę gotówki. Poza tym w razie czego, mam dokąd wrócić, choćby na jakiś czas. To również daje mi komfort psychiczny.

Jestem ciekawa Waszego zdania na temat wynajmu mieszkań 🙂 .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *