Uncategorized

Jaki jest Twój wymarzony dzień?

Czy zastanawiałeś się kiedyś jaki byłby idealny dzień Twojego życia? Ale wiesz nie taki specjalny, jak ślub, czy pójście na inny bal. Tylko taki normalny codzienny. Spróbuj sobie to wyobrazić. Budzisz się rano – o której? Co robisz później? Śniadanie, a może spacer? Będziesz pracować? Pojedziesz na wycieczkę? A może zakupy z przyjaciółką? Myślę, że taka zabawa może powiedzieć Ci wiele o Tobie samym. Pomoże odpowiedzieć na pytanie jak chcesz, żeby Twoje życie wyglądało. Co jest dla Ciebie ważne. O czym marzysz. Spróbuj!

Może okazać się, że wcale praca nie jest dla Ciebie priorytetem i warto trochę ograniczyć swoje potrzeby, żeby móc pracować mniej. A może wręcz przeciwnie, właśnie w tym Twoim wspaniałym, perfekcyjnym dniu znajdzie się na nią miejsce, ponieważ bardzo ją lubisz. Albo wyobrazisz sobie, że zarządzasz własną firmą ze swojego tarasu i to da Ci pewną wskazówkę na dalsze plany zawodowe. Czy w Twoim idealnym dniu jest miejsce dla ludzi z którymi spędzasz tyle czasu w pracy lub prywatnie, dla przyjaciół? A może wcale nie chciałabyś ich widzieć tego dnia? To również kwestia rozważenia.

Wiesz takie rozmyślania mogą wpłynąć na poprawę naszego życia, ponieważ w codziennym wirze obowiązków nie zastanawiamy się nad swoimi uczuciami. Robimy to co uważamy za słuszne, a często wręcz konieczne. Ale takie wnioski mogą nam wskazać kierunek naszego życia. Oczywiście, że nie rzucisz pracy z dnia na dzień, ale jeśli nie chcesz tyle pracować, to może za jakiś czas, gdy staniesz przed decyzją wzięcia kredytu na 30 lat sto razy się zastanowisz? Jeżeli w Twoim idealnym dniu jesteś sama i czujesz się bardzo szczęśliwa, to może w przyszłości uznasz, że ten ślub nie jest wcale taki konieczny. A może wręcz przeciwnie, w Twoim wymarzonym dniu otacza Cię gromadka dzieci i czujesz się spełniona i wreszcie przestaniesz martwić się co ludzie powiedzą, gdy skrycie marzysz o czwartym dziecku. Może też widzisz siebie otoczoną przyjaciółmi. To dlaczego wymyślasz kolejne wymówki, gdy znajomi zapraszają Cię na kolację? Takie przykłady można mnożyć. Problem polega na tym, że niewielu ludzi wie czego chce od życia. Idą utartym szlakiem, albo płyną, gdzie życie ich rzuci. Jest im wygodniej albo boją się zmian. Jednak ja wcale Cię do zmian nie namawiam! Żyj sobie jak dotychczas i doceniaj każdy moment, ale gdy staniesz przed jedną z kluczowych (lub bardzo drobnych) decyzji w swoim życiu – będziesz wiedziała co jest dla Ciebie najlepsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *